Oprawa muzyczna to jeden z najważniejszych elementów wesela. Gwarantuje dobrą zabawę i wspomnienia na długie lata. Państwo młodzi stają przed dylematem, czy wybrać na przyjęcie po ślubie DJ-a czy też tradycyjny zespół muzyczny. Obie te ewentualności mają swoje zalety. Na co więc zwracać uwagę? Będzie to zależało od konkretnych upodobań państwa młodych i rodziny.

DJ na wesele

Jedną z opcji jest DJ. Zazwyczaj jest wybierany na nowoczesne wesele. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że odtwórca muzyki ma bogatą płytotekę. Będzie można więc na przyjęciu po ślubie pobawić się przy starych i nowych kawałkach w różnym klimacie. To ważne szczególnie wtedy, kiedy na weselu bawią się osoby w różnym wieku. Ponadto DJ odtwarza piosenki w oryginalnym ich wykonaniu, co jest na pewno dodatkowym atutem. Jeżeli para młoda decyduje się właśnie na takiego profesjonalistę, powinna spotkać się z nim osobiście, przynajmniej kilka miesięcy przed weselem y ustalić repertuar. Dzięki temu można będzie określić, jakiego rodzaju muzyka lub przeboje na pewno znajdą się na weselu, a których para moda sobie nie życzy.

A może zespół muzyczny?

To tradycyjne rozwiązanie. Zespół wykonuje określony repertuar w swojej własnej aranżacji i interpretacji. Pozwala to na uzyskanie swoistego klimatu weselnego. Oczywiście nie każdemu gościowi może przypaść do gustu wykonanie danego przeboju. Solista może również nie być przygotowany do zaprezentowania jakiegoś utworu na życzenie, ponieważ po prostu go nie zna. Repertuar jest więc w przypadku zespołu muzycznego dość ograniczony. Wiele osób jednak decyduje się na zespół muzyczny, ponieważ nie wyobraża sobie odtwarzania muzyki na weselu z płyty.

Obydwie opcje wymagają wyboru sprawdzonego profesjonalisty, na przykład z polecenia które to można uzyskać od znajomych lub na forach weselnych.